Nieuwsbrief 24 januari 2023

Belangrijke data op een rij

Maandag 30 januari – Vreedzame school blok 4 – We hebben hart voor elkaar
Dinsdag 7 februari – rapporten groep 8
Donderdag 9 en dinsdag 14 februari – adviesgesprekken groep 8
Donderdag 16 februari – afsluiting Jeelo thema 3
Vrijdag 17 februari – viering carnaval
Maandag 20 t/m vrijdag 24 februari - voorjaarsvakantie
 

Vreedzame school – blok 4

Dit blok gaat over gevoelens. Om kunnen gaan met  gevoelens is van groot  belang voor een positief klimaat in de klas en in de school. De Vreedzame School streeft naar een klimaat waarin iedereen zich prettig voelt en waarin kinderen “hart voor elkaar “ hebben, d.w.z. dat ze met respect omgaan met elkaar. Dat gaat gemakkelijker als kinderen in staat zijn hun gevoelens te benoemen en zich in de gevoelens van anderen  te verplaatsen.
Kinderen zijn dan beter in staat om conflicten positief op te lossen. Om met elkaar over gevoelens te praten,  is het  van belang dat de kinderen zich veilig voelen in de groep; tegelijkertijd bevorderen deze gesprekken de veiligheid in de groep. Er ontstaat een vertrouwde sfeer.
Lees de hele nieuwsbrief, klik hier.
 

Identiteit

Vorige week heeft u namens het College van Bestuur en de MR een brief ontvangen over gewenste aanpassing van de denominatie van de Mortel (Identiteit). Uw stemformulier kunt u nog t/m aanstaande vrijdag kwijt in de brievenbus nabij de hoofdingang.
 

Voor de vroegboekers

De schoolvakanties van het schooljaar 2023-2024 zijn bekend. De invulling van de studiedagen volgt later.
 
Herfstvakantie 16 t/m 20 oktober 2023
Kerstvakantie 25 december 2023 t/m 5 januari 2024
Voorjaarsvakantie 12 t/m 16 februari 2024
2e Paasdag 1 april 2024
Meivakantie 22 april t/m 3 mei 2024
Hemelvaart 9 en 10 mei 2024
2e Pinksterdag 20 mei 2024
Zomervakantie 8 juli t/m 16 augustus 2024
 

Ingezonden bericht – Stichting Leergeld Tilburg

Steeds meer kinderen in Nederland kunnen om financiële redenen niet meedoen aan activiteiten die voor hun leeftijdsgenootjes heel normaal zijn. Zij staan vaak letterlijk aan de zijlijn. Leergeld wil deze kinderen mee laten doen!
Via ruim 100 lokale Leergeld stichtingen biedt zij deze kinderen kansen om te kunnen deelnemen aan binnen- en buitenschoolse activiteiten. Leergeld biedt hen hiermee een springplank, waardoor zij opbloeien, kennis en vaardigheden ontwikkelen en eigenwaarde krijgen.
 
DINSDAGMIDDAG : DORPSLOKET U
Tongerloplein 15
5071 CX UDENHOUT
van 13:00 uur tot 14:00 uur
·         DINSDAG 31 JANUARI 2023
·         DINSDAG 28 FEBRUARI 2023
·         DINSDAG 21 MAART 2023
 

Ingezonden bericht – Jeugdcarnaval Udenhout

Over een kleine 4 weken is het carnaval. Hét feest waar wij weer erg naar uitkijken. Zeker na de 2 jaar waarbij we carnaval niet op de goede manier hebben kunnen vieren.
Voor de kinderen organiseren we het “Jeugdcarnaval”.  Bij ’t Plein is het 4 dagen feest voor alle kids t/m 13 jaar. Ook de jeugdraad met Rob d’n Twidde (Rob Lommers) en zijn adjudante Maud zullen hier alle avonden in de polonaise vooropgaan.
Klik hier voor meer informatie.
 

Ingezonden bericht - De Typetuin

Onze leerlingen maken nu, maar zeker ook straks op de middelbare school steeds vaker gebruik van de computer. Leren typen met tien vingers zonder naar het toetsenbord te kijken vinden wij een belangrijke vaardigheid om aan te leren. Om die reden bieden wij onze leerlingen de mogelijkheid aan na schooltijd een typecursus van de Typetuin te volgen.
 
Cursus: blind leren typen met tien vingers inclusief examen.
Voor wie: leerlingen groep 6 t/m 8.
Start cursus: donderdag 9 maart 2023 15:00uur.
Locatie: KC de Mortel, Perweide 5 5071 AC UDENHOUT
Prijs: €165,- bij inschrijving voor 1 februari 2023, daarna  €195,-
Inschrijven: www.typetuin.nl/aanmelden  (kies voor de rechter variant, klassikaal)
Meer informatie: https://www.typetuin.nl/typecursus-voorjaar-2023
www.typetuin.nl of bel op werkdagen tussen 9:00 en 17:00 uur naar 013-5220579.
De cursus heeft al voldoende aanmeldingen en gaat dus in principe door. Er zijn echter nog een paar plaatsen beschikbaar. Wees er dus snel bij want vol=vol!